Individuální přístup - Konzultace a posouzení vybraného topidla pro váš interiér ZDARMA.

Aduro 22.1 Lux

Kód: 3466
Neohodnoceno
Značka: Aduro
ZDARMAZDARMA
aduro peisovn aduro 22 1 lux ildstedbutikken 18885078024356 800x
67 810 Kč
Na dotaz

Detailní informace

Detailní popis produktu

Aduro 22.1 Lux jsou vysoká a štíhlá kamna na dřevo se zvýšenou spalovací komorou, což je velmi pohodlné. Minimalistický design, úzký tvar a lesklá skleněná dvířka dodávají kamnům elegantní vzhled. Kamna se díky malé hloubce dokonale hodí do místností s menším prostorem. Pro tato kamna je charakteristický také velký úložný prostor pod spalovací komorou, do kterého můžete uložit různé doplňky.

Patentované automatické zařízení Aduro-tronic zajišťuje, že můžete bez námahy dosáhnout čistého, efektivního a ekologického spalování.

PŘEDNOSTI KAMEN ADURO 22.1 LUX:

  • elegantní skandinávský design
  • nízké emise 0,09%
  • možnost externího přívodu vzduchu
  • luxusní potisk rámu dvířek - černý lesk
  • horní i zadní odkouření
  • trojí přívod vzduchu (primární, sekundární, terciální)
  • patentovaný automatický přívod primárního vzduchu Aduro-tronic
  • spalování dřevoplynů (dvojí spalování)
  • objemná spalovací komora - polena až 35 cm
  • praktický úložný prostor pod spalovací komorou

Ceny

krbová kamna včetně Aduro-Tronic 48 595 Kč bez DPH 58 800 Kč s DPH 21%

Volitelné příslušenství:
Aduro Smart Response (ASR) 3 033 Kč bez DPH 3 670 Kč s DPH 21%

Technické parametry

Energetická náročnost: A
Nominální výkon: 5,5 kW
Rozsah výkonu: 3 - 9 kW
Vytápěcí schopnost: 60 - 180 m3
Účinnost: 78 %
CO: 0,09
Rozměr - V x Š x H: 1130 x 440 x 403 mm
Ø kouřovodu: 150 mm
Barva: černá
Horní připojení kouřovodu: ano
Vzdálenost od středu horního vývodu po zadní okraj kamen: 185 mm
Výška horního napojení od země po límec kouřovodu: 1110 mm
Zadní připojení kouřovodu: ano
Vzdálenost od země do středu zadního vývodu kouřovodu: 1013 mm
Externí přívod vzduchu: ano
Ø trubky externího přívodu vzduchu: 80 mm
Vzdálenost od země po střed trubky ext. přívodu vzduchu (zadní napojení): 135 mm
Vzdálenost od zadní hrany kamen po střed trubky ext. přívodu vzduchu (spodní napojení): 86 mm
Netto váha (bez balení): 91 kg
Vzdálenost od hořlavých materiálů za kamny: 75 mm
Vzdálenost od hořlavých materiálů z boku kamen: 400 mm
Vzdálenost od nábytku: 1000 mm
Palivo: dřevo, ekobrikety ano
Max. délka polena: 35 cm

Dánská konvekční krbová kamna Aduro v sobě snoubí moderní skandinávský design, uživatelskou přívětivost a prvotřídní kvalitu v jeden komplexní celek.

Krbová kamna jsou navrhována předními dánskými designéry Torbenem Madsenem a Casperem Stormem, jejichž prvořadým úkolem je vytvořit moderní, účinná a ekologicky šetrná kamna za atraktivní cenu. Výsledkem je sortiment stylové linie krbových kamen, která jsou charakteristická minimalistickým designem s důrazem na funkčnost a jednoduché ovládání. Ovládání je zoptimalizováno a pro vás jako uživatele zjednodušeno "Aduro-tronic" regulátorem, který za vás reguluje přívod primárního přívodu vzduchu, který hrozí rizikem zvýšené spotřeby paliva způsobené neodborným ovládáním.

 

 

Všechna krbová kamna Aduro jsou konstruována s vysoce účinným systémem oplachu skla, který zabraňuje sazím usazovat se na skle a plní přitom funkci hlavního regulátoru výkonu. Terciální přívod vzduchu pro spalování dřevoplynů je samozřejmostí a je permanentní (bez potřeby regulace). Aduro krbová kamna jsou konvekční, tzn. teplo je distribuováno nejen sáláním, ale i cirkulací vzduchu, který se nasává a ohřívá v prostoru vnitřního a vnějšího pláště. Díky tomuto kamna vytváří jednotnou teplotu v místnosti a zároveň to znamená, že je možné krbová kamna umístit blíže hořlavým materiálům. 

S krbovými kamny Aduro zažijete nespočet krásných chvil ve vašich domovech, ať moderních či klasických...

Aduro a životní prostředí

Všechna konvekční krbová kamna a vložky Aduro jsou specifické nejmodernější a nejpokročilejší konstrukcí pro co nejúčinnější, nejúspornější a nejčistší spalovaní.

Abychom zdůraznili náš příspěvek k životnímu prostředí, který je založen na správném spalování paliva a šetrnou ekologickou produkci výrobků, všechna naše krbová kamna nesou několik prestižních evropských certifikátů.

V prvé řadě je to EKO-certifikát Nordic Swan Eco-label který garantuje, že krbová kamna splňují ty nejpřísnější požadavky na bezpečnost, ekologičnost a účinnost, tedy na hospodárnost vytápění a jsou vyráběna ekologickým způsobem. Tento certifikát je zárukou, že naše krbová kamna jsou jedny z nejlepších na trhu. Emise škodlivých částic jsou pod úrovní stanovenou Nordic Swan Eco-label, co více naše krbová kamna vypouští méně než polovinu z celkového množství částic podle této přísné skandinávské normy. Kamna označená štítkem Nordic Swan Eco-label od společnosti Aduro zjednodušuje péči o Vás, Vaši rodinu a životní prostředí. Současně jsme vyvinuli jedinečné automatické ovládání vzduchu Aduro-tronic, které umožňuje dosáhnout optimálního spalování vždy bez sebemenších potíží. Můžete Vaše krbová kamna Aduro rozhořet s čistým svědomím, jelikož topení dřevem je CO2-neutrální. Dřevo během spalování vypouští jen tolik CO2, kolik do sebe absorbuje z atmosféry během svého růstu. Jestliže spalujete dřevo správně, má to pozitivní vliv na hladinu CO2 v přírodě a na změny globálního klimatu.

 

Další důležitou certifikací je certifikace od norské společnosti Sintef. Sintef externě dohlíží na kvalitu, ekologičnost výroby dle pevně stanovených procesů, které zajišťují min. plýtvání se zdroji, používání ekologických přípravků a postupů, což zajišťuje min. dopady výroby na životní prostředí a minimalizaci výrobních nákladů. Každý výrobek má své vlastní číslo certifikátu a dokumentace může být stažena na www.nbl.sintef.no.